top of page

czw., 17 lis

|

Teatr Druga Strefa

CZKAWKA | tragikomedia

Czy miałeś kiedykolwiek czkawkę? Ale nie taką, że tak sobie czknąłeś, ale taką męczącą nie dającą Ci spokoju przez dłuższy czas...

Sprzedaż biletów została zakończona
Zobacz inne wydarzenia
CZKAWKA | tragikomedia
CZKAWKA | tragikomedia

Czas i lokalizacja

17 lis 2022, 20:00 – 21:15 CET

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

Przyszedł samotny mężczyzna do samotnego mężczyzny.

Wśród samotności, strachu, zabobonów i alkoholu może powstać wiele historii. Może też dojść do zjawisk niewytłumaczalnych i tak dziwnych, że jedynym rozwiązaniem jest urok lub klątwa. Jedną z takich historii jest właśnie spektakl pt. „Czkawka”. Z pozoru całość wygląda dość niewinnie. Ot dwóch samotnych mężczyzn spotyka się, by porozmawiać o życiu przy butelce. Jednak do tego wszystkiego dochodzi ONA. Ta, która na co dzień jest spokojna i cicha. Ta sama, na którą nawet odrobina alkoholu działa jak zapalnik. Choć przy piwie lub czerwonym winie zachowuje kulturę i fason, to po wódce staje się wulgarna, agresywna i wyszydzająca mężczyzn.

Czy pułkownik rezerwy i patriota Fiodor będzie w stanie rozwiązać problem pracownika naukowego i etnografa Siergieja? Czy będą w stanie znaleźć przyczynę, dlaczego ONA zdecydowała się nawiedzić właśnie naukowca? A może dojdą do wniosków, które nikomu nie przyszłyby na myśl?

Te i wiele więcej pytań znajdą swoją odpowiedź już niedługo. A to dzięki temu, że po czterech latach na deski naszego teatru wróciła tragikomedia Vladimira Zujeva w tłumaczeniu Bożeny Majorczyk pod tytułem CZKAWKA. Na scenie wystąpią niezawodni Piotr Duda jako Fiodor oraz Grzegorz Sierzputowski jako Siergiej. A wszystko to w fenomenalnej koncepcji, reżyserii i oprawie, za którą odpowiada Sylwester Biraga.

Prapremiera - maj 2014 | Wznowienie - październik 2020

#scenawpiwnicy

Czas trwania 70 minut | Kategoria wiekowa 18+

Działaność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto st. Warszawa

Bilety

 • BILET WSTĘPU

  MIEJSCA NIENUMEROWANE

  50,00 zł
  Sprzedaż zakończona
 • BILET SENIOR

  BILET DLA OSÓB 65+ MIEJSCA NIENUMEROWANE

  40,00 zł
  Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page