top of page

wt., 03 paź

|

Warszawa

DRUGA STREFA | wernisaż

Wystawa malarstwa Izabelli Kloch

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
DRUGA STREFA | wernisaż
DRUGA STREFA | wernisaż

Czas i lokalizacja

03 paź 2023, 19:00 – 21:30 CEST

Warszawa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

O wystawie

Nie centrum, nie peryferie, nie środek?

Swoboda, niezależność, podmiotowość, wolność….

Druga strefa.

To ten obszar jest miejscem mojej malarskiej roboty.

DRUGA STREFA to tytuł, które spina w całość moje prace od 2020 roku.

Obraz jest dla mnie czymś więcej niż podobrazie pokryte farbami. Inspiracją są chwile/momenty/kadry. Napotykana rzeczywistość układa się we wzór warty utrwalenia na płótnie. Na początku to ja ustawiam całą robotę (kompozycja, wybór tonacji itd.), ale najbardziej kocham ten moment, kiedy obraz przejmuje rządy. Gdy zaczynam pracę widzę, że moje decyzje malarskie nie są przypadkowe. Obrazy stają ucieleśnieniem mojego wewnętrznego kosmosu, na który składają się wiedza, doświadczenie, emocje, estetyczne zachwyty, wszystkie lektury, obejrzane filmy, widziane obrazy, wyzwania, marzenia, opowieści ludzi i o ludziach…… Mogłabym pisać, ale praca malarska ma przewagę – tutaj mogę wyrazić się na „jednej kartce”. Obrazy na wystawie układają się w kilka cykli: martwa natura / natura martwa, widok z okna, pejzaż, ruch, ludzie w codzienności.

O mnie

Malarstwo pojawiło się w dojrzałym okresie mojego życia. Intensywnie rozwijam swój talent od 2016 roku w: pracowniach Magazynu Sztuk w Ośrodku Kultury Ochota, w ASP w Warszawie w ramach projektu „Akademia otwarta - dorośli do sztuki” w latach 2019-2021 (pod okiem dr Przemysława Klimka, dr Pawła Nocunia i dr Michała Szuszkiewicza). 2019 - kurs Fundacji Animacja w dziedzinie grafiki cyfrowej. 2022/2023 – studia podyplomowe, malarstwo, UMCS 2023, - zajęcia w pracowni malarskiej prof. Elżbiety Baneckiej w ramach Fundacji Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych ‘iki”. Należę do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Wystawy indywidualne

„Niebo nad Grochowem”-Warszawa 2019;

„Widok z okna albo ściana” -Warszawa 2020.

Udział w wystawach zbiorowych: 

2016 Galeria „Pod Okiem”

2017-2021 Piastowski Przegląd Twórczości Plastycznej „Interpretacje” 

2018 Mobilna wystawa prac artystycznych Międzynarodowego pleneru malarskiego preROD Bratysława - Praha - Berlin - Warszawa.

2019, 2021, 2022 Ogólnopolska Wystawa Malarstwa „Kobiece Światoprzestrzenie” w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli. Wystawa z inicjatywy grupy artystycznej: Izabella Kloch, Jolanta Grabowska, Hanna Karpińska, Ewa Kulczycka, Barbara Pajdowska, Agnieszka Piotrowska, Eleonora Starzycka.

2019 „Wielobarwnie, Wieloznacznie, Wielokulturowo” w Centrum Wielokulturowym w Warszawie

W latach 2020- 2023 roku udział w internetowych wystawach zbiorowych Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków oraz Magazynu Sztuk.

2021 „Jak na lato” , Barbakan, Warszawa.

2022 „Homo sum”, Centrum Aktywności Targowa; „Po lecie” Barbakan, Warszawa; ”Pejzaż” Raszyn; „Judaiki” Austeria Raszyn; „Pejzaż” „Kocham Pragę”.

2022 „Jasna strona Romantyzmu” , Grupa Twórcza Positiv art, OWZPAP Warszawa.

2023 Wystawa Jubleuszowa 65 lecie Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

2021, 2023 Biennale Bielska Jesień  - wystawa internetowa.

Udział w licznych plenerach oraz w międzynarodowych warsztatach plastycznych preROD 2018 w Bratysławie.

Nagrody i wyróżnienia

I NAGRODA w 21 piastowskim przeglądzie twórczości plastycznej „Interpretacje” 2018, „Między nami…”

Główną inspiracją dla mnie w moim malowaniu są sytuacje zwykłe, codzienne, powtarzalne, wielokrotne, które w ułamku sekundy stają się niezwykłe, godne „uwiecznienia”,zatrzymania w formie obrazu. Towarzyszy tej wizji silna emocja i uczucie pewności, że jest to dokładnie to, co chcę przekazać i o czym chcę mówić obrazem. Czasem nadaję takiemu przeżyciu formę wiersza. Sceny, sytuacje, ludzie, nabierają głębokiego znaczenia, stają się symbolem, metaforą. Ideałem, do którego dążę jest nadanie tej refleksji właściwej formy. Nie mniej istotna jest spójność użytych środków malarskich z wizją. Proces twórczy uruchamia myśl, refleksja, ale impulsem do malarskiego działania jest przede wszystkim światło i barwy wyodrębniające z otoczenia fragment rzeczywistości.

Wystawa malarstwa Izabelli Kloch

Kurator Sylwester Biraga

Projekt #kreatwnaWarszawa

Wernisaż 3 października 2023 godz. 19.00

Wstęp wolny, ale można wesprzeć naszą działalność kupując bilet - cegiełkę.

Wystawa potrwa do 10 listopada 2023.

Bilety

  • WSTĘP WOLNY

    Możesz wesprzeć naszą działalność kupując bilet-cegiełkę. Dziękujemy!

    Płać, ile chcesz
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page