top of page

niedz., 19 lut

|

Teatr Druga Strefa

MANÚ CZYLI ILUZJA CZASU | spektakl teatru Casa del Silencio z Kolumbii

Początek i koniec. Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi. Intuicja. Manú, żołnierz wyczerpany latami bitew kończy dziś swoją wojnę.

Sprzedaż biletów została zakończona
Zobacz inne wydarzenia
MANÚ CZYLI ILUZJA CZASU | spektakl teatru Casa del Silencio z Kolumbii
MANÚ CZYLI ILUZJA CZASU | spektakl teatru Casa del Silencio z Kolumbii

Czas i lokalizacja

19 lut 2023, 17:00 – 18:30 CET

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

MANÚ CZYLI ILUZJA CZASU | spektakl teatru Casa del Silencio z Kolumbii

Początek i koniec. Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi. Intuicja. Manú, żołnierz wyczerpany latami bitew kończy dziś swoją wojnę. Człowiek zbyt wrażliwy, aby wytrzymać okrucieństwo, nigdy nie powinien był w niej uczestniczyć. Ma teraz tylko jedno pragnienie: wrócić do domu i odnaleźć Magnolię, kobietę, która na niego czeka. Początek podróży, która wydaje się nie do pokonania. Co gorsza Manú nie pamięta drogi powrotnej. Nie ma jednak nad czym rozmyślać. Trzeba spojrzeć w górę, odnaleźć się i iść do przodu, aby odbyć podróż do świata iluzji, w którym prawda miesza się z fikcją. Czy to rawdziwa przeszłość, czy tylko wyobraźnia? Manú już nie martwi się wyznaczaniem granic, które przerażały go przez długie lata. Teraz po prostu chce iść dalej.

 

Tajemnicze pudełko w którym zamknięte są marzenia, woda będąca zwierciadłem lęków, wiatr pozbawiający wspomnień i towarzyszący w podróży przyjaciel szczur nie są niczym innym jak fantazjami stającymi pośrodku drogi do domu. Czasami Manú zapada w sen. Kiedy śpi wydaje się, że pamięta. Nie jest jednak pewien czy to sen czy jawa. Nic nie jest pewne. Kroczy w przód dopóki nie zrozumie tajemnicy swojej podróży, którą jest życie zawieszone w ogromnym wszechświecie. Czas mija, pędzi jak szalony, aby na końcu wszystko okazało się być czystą iluzją.

reżyseria: Juan Carlos Agudelo

ruch sceniczny: Casa del Silencio

wykonawcy: Crystian Solórzano, Johanna Torres, Juan Carlos Agudelo

CASA DEL SILENCIO (dom ciszy)

Istniejący od 1997 roku kolumbijski teatr ruchu i gestu. Laboratorium badawcze, twórcze i szkoleniowe zbudowane wokół teatru. Jego podstawowym celem jest upowszechnienie techniki pantomimy ciała stworzonej przez mistrza Etienne Decroux oraz elementów stylizacji opracowanych przez mistrza Marcela Marceau, zorientowanych na budowę teatru fizycznego będącego bazą szkoleniową dla aktora. 

Casa del Silencio znany jest między innymi ze spektakli: La Kermesse - mimodram inspirowany filmem El Baile Ettore Scoli (1997); Piękno i brzydota (2000); Woyzeck, lament w ciszy (2005); Wesele, gestykulacyjna farsa poetycka (2007), Entre Mortales (2008); Kokoro (2013); Manú czyli iluzja czasu (2016).

Czas trwania 90 minut (spektakl 60 minut, spotkanie z artystami 30 minut) | Kategoria wiekowa 15+

Bilety

 • BILET WSTĘPU

  MIEJSCA NIENUMEROWANE #piwnica

  Od 65,00 zł do 70,00 zł
  Sprzedaż zakończona
  • 70,00 zł
   Podatek: Zawiera VAT
  • 65,00 zł
   Podatek: Zawiera VAT
  • 65,00 zł
   Podatek: Zawiera VAT

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page