top of page

czw., 14 mar

|

Teatr Druga Strefa

NOC HENNY | tragikomedia

Judith, była partnerka Jacka, nagrywa mu na telefonie dramatyczną wiadomość.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
NOC HENNY | tragikomedia
NOC HENNY | tragikomedia

Czas i lokalizacja

14 mar 2024, 19:00 – 20:00 CET

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

Judith, była partnerka Jacka, nagrywa mu na telefonie dramatyczną wiadomość. Jednak u progu jej drzwi pojawia się nie on, a jego aktualna dziewczyna. Twórczynie przyglądają się relacji dwóch kobiet, które spotykają się jako rywalki. Kultura wyuczyła je tego, by widzieć w sobie nawzajem wrogów walczących o mężczyzn. Czy Judith i Ros są w stanie wyjść poza te ramy, zobaczyć siebie nawzajem i dostrzec coś więcej niż tylko satelitę krążącego wokół mężczyzny?

Noc Henny Amy Rosenthal to kameralny spektakl na dwie aktorki. Polska premiera sztuki miała miejsce w nietypowej przestrzeni, w mieszkaniu na warszawskiej starówce. Sztuka w reżyserii Marty Malinowskiej to wzruszająca tragikomedia dla widzów szukających w teatrze bliskości.

O autorce:

Amy Rosenthal – brytyjska dramatopisarka, żydowskiego pochodzenia, absolwentka dramaturgii na University of Birmingham, laureatka The Sunday Times Drama Award za swoją debiutancką sztukę NOC HENNY w 1999 roku. Nominowana do prestiżowej nagrody Susan Smith Blackburn Prize dla kobiet dramatopisarek.

Autor: Amy Rosenthal

Tłumaczenie: Maria Patykiewicz

Reżyseria: Marta Malinowska

Wykonanie: Maria Patykiewicz, Agata Puterko

Muzyka: Albert Stensen

Multimedia, zdjęcia: Ewa Radzewicz, Adam Romanowski

Czas trwania 60 minut | Kategoria wiekowa 18+

BIO Twórczyń:

Maria Patykiewicz - debiutowała na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie, absolwentka Studio Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim w Warszawie oraz Instytutu Lee Strasberga w Nowym Jorku. Wystąpiła na scenach Teatru Nowego Proxima w Krakowie, Teatru Collegium Nobillium w Warszawie, Marylin Monroe’s Theatre w Nowym Jorku czy Teatru Śląskiego w Katowicach. Szerszej publiczności znana z seriali „W rytmie serca" czy „Na wspólnej". Współtwórczyni Fundacji Artystycznej Drama Point.

Agata Puterko – debiutowała w spektaklu Krystiana Lupy SPIRALA, absolwentka Studio Aktorskiego Ivana Chubbuck Acting w Los Angeles, Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Można ją zobaczyć w stołecznym Teatrze Capitol oraz w Teatrze Polskim w Londynie. Jej ulubiona rola to Hesia w MORLANOŚCI PANI DULSKIEJ. Jest również aktorką telewizyjną znaną z takich seriali jak BARWY SZCZĘŚCIA czy PRZYJACIÓŁKI. Kocha filmy Almodovara i marzy, że pewnego dnia zagości u niego na planie.

Marta Malinowska - reżyserka (Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie), aktorka (PWST we Wrocławiu), terapeutka Psychologii Zorientowanej na Proces. Wykorzystuje metody procesowe do głębokiej pracy z artystami, prowadzi warsztaty, szkolenia, wykładała w Mistrzowskiej Szkole Andrzeja Wajdy i School for Arts w Santa Fe. Uczestniczyła w międzynarodowym stażu dla młodych reżyserów w Gérard Philipe de Saint-Denis w Paryżu i Quartieri dell'arte w Rzymie. Laureatka programu Laboratorium Teatru Nowego Proxima w Krakowie, w którym zadebiutowała spektaklem POWSTANIE.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page