top of page

DIT BEN IK. OTO JA. | Pranay’s Theatre | Amsterdam

sob., 21 wrz

|

Teatr Druga Strefa

Spektakl w cyklu #PolkiRobiąTeatr #PolacyRobiąTeatr

DIT BEN IK. OTO JA. | Pranay’s Theatre | Amsterdam
DIT BEN IK. OTO JA. | Pranay’s Theatre | Amsterdam

Czas i lokalizacja

21 wrz 2024, 19:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

KUP BILET!

DIT BEN IK. OTO JA. | Pranay’s Theatre | Amsterdam

Marzenia – jak to marzenia – czasami się spełniają, potrzebują czasu. Pranay cierpliwie czeka, ciągle wierzy w „dreams come true”. Ale czas ucieka – w zeszłym roku skończył 40 lat. Może jest już za późno? Może wszystko zostało już przesądzone? W poszukiwaniu sensu odtwarza wybrane momenty ze swojego życia. Jakie duchy przeszłości zaprosi na scenę? Tragikomedia Pranaya to mieszanka teatru lalkowego, rytualnego, imrpowizowanego, stand-up’u i storytellingu.

Dit Ben ik. Oto ja. porusza zagadnienia tożsamości, imigracji, sztuki teatralnej i queer’u.

Spektakl wykonywany w języku polskim oraz angielskim.

O autorze:

Pranay Pawlicki ukończył Wydział Lalkarski Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Pracował w Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze Dramatycznym w Płocku, Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie i Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Współpracował m.in. z Filipem Bajonem, Krzysztofem Jasińskim, Danem Jemmettem, Moniką Strzępką, Andrzejem Sewerynem, Peterem Steinem. W 2019 roku założył Pranay’s Theatre, autorski teatr monodramu. W 2020 roku dla Teatru Druga Strefa przygotował spektakl Ludobójcy. Rok później wyjechał do Holandii i zamieszkał w Amsterdamie. Dla Poolse Bibliotheek w Amsterdamie przygotował Are we next – nieco zmienioną angielską wersję Ludobójców. Doświadczenie emigracji zainicjowało powstanie Dit ben ik. Oto ja. Spektakl był grany w Amsterdamie w Astaro Theatro i Ventilator Cinema/OT301. W czerwcu zostanie zaprezentowany w Theater Bellevue, jednym z 3 najważniejszych teatrów w mieście. Pranay – jak wielu emigrantów przed nim – przywiózł do Amsterdamu swoje marzenia.

Z opinii widzów:

Dit ben ik. Oto ja na długo zapadnie mi w pamięć. Łączy młodość, historię, marzenia i dramat w sposób nigdy wcześniej nie widziany.

Ahmad Rabieh, Kaznodzieja

Pranay w swój własny, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju sposób, opowiada historię swojego życia. Od polskiego miasteczka, w którym wszystko się zaczęło, po Amsterdam – gdzie mieszka jako czterdziestolatek. Przekształca swoje życie w olśniewające widowisko: zabawne, pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Żongluje tematyką i formą teatralną, z anegdoty płynnie przechodzi w wrażliwą i pięknie wykonywaną muzykę na żywo.

Iris Brouwers, nauczycielka języków obcych

Dit ben ik. Oto ja jest przeżyciem dla zmysłów. Mnie i mojemu partnerowi bardzo podobało się to przemierzanie życia, pytania i trudności, jakich wiele osób doświadcza w związku z pracą, przeprowadzką do innego kraju i religią.

Luke Fairhead, expat

Spektakl pokazywany w ramach cyklu #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr

Teatr Druga Strefa jedyny teatr w Polsce od 2018 roku cyklicznie   prezentuje spektakle robione przez Polskie artystki i Polskich artystów mieszkających na stałe poza Polską.

Tekst, reżyseria i wykonanie: Pranay Pawlicki

Czas trwania 75 min | Kategoria wiekowa 15+

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa w ramach realizacji zadania publicznego "Teatr Druga Strefa 2024 - Premiery, Spektakle, Wydarzenia"

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page