top of page

pt., 01 gru

|

Teatr Druga Strefa

PODSZEPTY | The Mirror of Stage

Spektakl w ramach projektu #PolacyRobiąTeatr #PolkiRobiąTeatr

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
PODSZEPTY | The Mirror of Stage
PODSZEPTY | The Mirror of Stage

Czas i lokalizacja

01 gru 2023, 19:00 – 20:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

PODSZEPTY | The Mirror of Stage

Pani P.M. Jones zostaje uwięziona w pułapce aranżowanego małżeństwa bez miłości. Konsekwencją długich lat emocjonalnej i fizycznej przemocy oraz zakazanych pragnień, staje się romans. Bezsilna wobec okrutnych praw epoki, szczególnie nieprzychylnych kobietom i zniewolona przez społeczne konwenanse, w świecie, w którym kobiece cudzołóstwo było czymś surowo potępionym, P.M. Jones decyduje się zabić męża, aby uniknąć grożącej jej kary.

Poruszająca, prowokująca i zaskakująco aktualna historia wiktoriańskiego Londynu, w której początki ruchu praw kobiet mieszają się z niecodzienną analizą korzeni zła, nawiązującą do tradycji dziewiętnastowiecznych dreszczowców Penny Dreadful. W tej nietuzinkowej inscenizacji teatru grozy, to widz decyduje czy bohaterka jest katem czy ofiarą…

The Mirror of Stage/Lustro Sceny to dwujęzyczny (angielsko-polski) zespół teatralny z siedzibą w malowniczej stolicy Szkocji – Edynburgu. Misją zespołu jest promocja wielokulturowego, różnorodnego teatru, nastawionego na nowatorskie adaptacje klasyki. Poprzez teatr budują i wzmacniają dialog kulturowy pomiędzy społecznościami polską i brytyjską. Ponadto promują polskie dziedzictwo kulturowe wśród społeczności brytyjskiej oraz tworzą przestrzeń na kultywowanie polskiej kultury i języka wśród polskich emigrantów, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i dzieci.

Scenariusz: Katarzyna Diuk, Patrycja Zając 

Wykonanie: Patrycja Zając 

Reżyseria Kate Diuk 

Muzyka: Patrycja Zając 

Głosy z offu: Patrycja Zając, Łukasz Leszkiewicz, Łukasz Moskalik, Andrzej Róg, Joanna Kańska, Magdalena Włodarczyk- Sroka, Mikołaj Figiel, Mateusz Kobiałka

Spektakl pokazywany w ramach cyklu #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr

Teatr Druga Strefa jedyny teatr w Polsce od 2018 roku cyklicznie   prezentuje spektakle robione przez Polskie artystki i Polskich artystów  -   mieszkających na stałe poza Polską.

Czas trwania 60 minut | Kategoria wiekowa 15+

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto stołeczne Warszawa

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page