top of page

niedz., 28 lip

|

Teatr Druga Strefa

PROJEKT MICKIEWICZ | PROJEKTAS MICKEVIČIUS

PROJEKT MICKIEWICZ | PROJEKTAS MICKEVIČIUS
PROJEKT MICKIEWICZ | PROJEKTAS MICKEVIČIUS

Czas i lokalizacja

28 lip 2024, 19:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

PROJEKT MICKIEWICZ | MICKEVIČIUS PROJEKTAS

PROJEKT MICKIEWICZ jest wynikiem pracy warsztatowej łączącej młodych ludzi z Litwy i Polski w poszukiwaniu odpowiedzi na fundamentalne pytania o wolność. Czy w dzisiejszym świecie pojęcie wolności jest jeszcze aktualne?  Czy wielkie dzieła literackie Adama Mickiewicza wciąż przemawiają do młodego pokolenia?

PROJEKT MICKIEWICZ to nie tylko przedstawienie, ale przede wszystkim wspólna refleksja i próba odnalezienia się młodego człowieka we współczesnym świecie pełnym sprzeczności i wyzwań.

O projekcie:

Od 22 do 29 lipca w Teatrze Druga Strefa odbędzie się sceną projekt "Synergia między historią a kulturą: dialog młodzieży poprzez teatr", organizowany przez Stowarzyszenie Sol Oriens z Wilna oraz Teatr Druga Strefa z Warszawy. Projekt ma na celu integrację młodzieży z Wilna i Warszawy oraz przybliżenie bogactwa kultury i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich poetów, Adama Mickiewicza. Poprzez intensywne warsztaty teatralne, osoby uczestniczące będą poznawać literaturę i historię, a także rozwijać umiejętności artystyczne. Podczas projektu młodzież z Litwy i Polski spotka się z takimi twórcami jak: Sylwester Biraga,  Piotr Duda, Emilia Krakowska z Polski oraz Eva Baliul, Justyna Moisejenko, Bożena Sosnowska z Litwy.

O organizatorach: 

  • Sol Oriens jest organizacją założoną w 2023 przez Bożenę Sosnowską, Ewę Baliul oraz Justynę Moisejenko. Celem organizacji jest kształtowanie młodego pokolenia i wspieranie ich artystycznych pasji. „Sol Oriens” to miejsce, w którym młodzi artyści mają możliwość rozwoju swoich talentów i tworzenia dzieł sztuki. Nazwa pochodząca od łacińskiego wyrażenia „Wschodzące Słońce”, symbolizuje pełen nadziei początek nowego dnia, moment, kiedy światło pojawia się na horyzoncie, przynosząc obietnicę nowych możliwości, nieskrępowanej kreatywności i nowego rozdziału w życiu. To właśnie w tej metaforze wschodzącego słońca kryje się inspiracja do odważnych działań i nowego początku.
  • Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich niepublicznych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 roku, choć działająca nieprzerwanie od roku 1989. Powołana do życia przez Dyrektora Sylwestra Biragę jest otwartym miejscem nieskrępowanej wymiany twórczej. Poza produkcją własnych spektakli, nierzadko gości debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych. Bardzo ważna jest dla nas promocja polskiej kultury scenicznej w kraju i poza jego granicami. Nasze spektakle wystawiane były m.in. w Belgii, Francji, na Litwie, Rosji, na Słowacji, Ukrainie. Teatr Druga Strefa regularnie zaprasza na swoją scenę spektakle tworzone przez polskie twórczynie i polskich twórców mieszkających poza granicami kraju w ramach cyklu #PolacyRobiąTeatr #PolkiRobiąTeatr.

Projekt finansuje Agency of Youth Affairs | Litwa

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page