top of page

sob., 09 gru

|

Warszawa

Sustainable dance / Taniec zrównoważony

Kamil Wawrzuta & Aleksandra Konieczna

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Sustainable dance  / Taniec zrównoważony
Sustainable dance  / Taniec zrównoważony

Czas i lokalizacja

09 gru 2023, 19:00 – 20:15

Warszawa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

DEAD FISH | Kamil Wawrzuta

Kulturowo ryba wydaje nam się organizmem niższego rzędu, nie zasługującym na ochronę w ramach praw zwierząt. Czy zastanawialiście się kiedyś czy ryba odczuwa ból fizyczny, ma emocje i osobowość? Jak długo może przeżyć bez wody i co się dzieję, gdy umiera? Stąd zrodził się pomysł wcielenia się w rybę i stworzenia choreografii jej ostatnich chwil, bo być może nadanie rybie ludzkiej twarzy pozwoli opowiedzieć coś o nas samych i o świecie, w którym my „płotki” zostajemy pożarci przez tzw „grube ryby”.

Choreografia i wykonanie: Kamil Wawrzuta

Wykorzystano utwory: Antonio Vivaldi “Cum Dederit” w wykonaniu P. Jaroussky i Aphex Twin “Gwely Mernans”

Zdjęcia: Aleš Suk, Jasna Čižmek Tarbuk

Czas trwania: 20 min

Kamil Wawrzuta - absolwent wydziału teatru tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz filologii polskiej na Akademii Techniczno – Humanistycznej. Uczestnik programów rezydencyjnych „Dancing Together, Again!” w Chorwacji, oraz „Projekt2_3” w Luxemburgu, Hamburgu i Gdańsku. Występował na festiwalach w Singapurze, Macao, Rzymie, Sofii i wielu innych. Realizuje własne projekty teatralno – taneczne: Choreografia miasta (2023), Jak Wy? (2022), Chłopcy nie bawią się lalkami (2021), we are not superheroes (2016) oraz Profanum (2013), za który zdobył w 2014 roku wyróżnienie na festiwalu OFTNeT w Ostrowie Wielkopolskim oraz Grand Prof na Roma Teatro Festival. Zajmował się ruchem scenicznym oraz pełnił rolę choreografa przy takich produkcjach jak: An Act of God, reż. S. Biraga (2022), Tańczący z gwiazdami, reż. M. Walczak (2021), Ale kino!, reż. J. Zdrada (2019) , A niech to gęś kopnie, reż. J. Zdrada (2019) New Year's Day, reż. J. Zdrada (2016). Współpracuje od lat z wieloma teatrami i instytucjami w Polsce.

reSOURCE | Aleksandra Konieczna

Prezentacja „reSOURCE” to efekt pracy wokół tematu zrównoważonego rozwoju, która miała miejsce podczas rezydencji artystycznej DancingTogetherAgain! w Rijece. Punktem wyjścia do twórczych poszukiwań była zdolność do świadomego bycia w relacji. W ruchowej improwizacji tancerka odsłania własną relację ze swoim ciałem, w której poszukuje tematu zrównoważonego rozwoju. Zaprasza jednocześnie do wzięcia udziału w stale rozwijającym się procesie twórczym, który jest rezultatem spotkania tancerki z widzem i przestrzenią.

Choreografia i wykonanie: Aleksandra Konieczna

Zdjęcia: Aleš Suk

Czas trwania: 15 minut

Aleksandra Konieczna - tancerka, choreografka i pasjonatka szeroko pojętej pracy z ciałem w ruchu, zarówno w wymiarze artystycznym jak i terapeutycznym. Uczestniczka licznych szkoleń w kraju i za granicą, min. Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Bośni i Hercegowinie. Absolwentka Kursu Choreografii  eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka programów artystycznych: stypendium kulturalnego Marszałka Miasta Gdańsk, Creative Europe przy projekcie „ The ways of the Heroes”, rezydentka w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Współtwórczyni warsztatów oraz wydarzeń kulturalnych dla osób zainteresowanych wielowymiarową pracą z ciałem i ruchem. Praktyk uważności oraz świadomego bycia w ciele poprzez ruch.

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto st. Warszawa

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page