top of page

sob., 03 sie

|

Teatr Druga Strefa

UNEARTHING | Maja Mirek, Borys Jaźnicki | Giessen

Spektakl w ramach cyklu #PolkiRobiąTeatr #PolacyRobiąTeatr

UNEARTHING | Maja Mirek, Borys Jaźnicki | Giessen
UNEARTHING | Maja Mirek, Borys Jaźnicki | Giessen

Czas i lokalizacja

03 sie 2024, 19:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

KUP BILET

UNEARTHING | Maja Mirek, Borys Jaźnicki | Giessen

Zainspirowani ciemnością, łączącymi się i eksplodującymi ciałami podczas wystawy „Dancing in Darkness” Sibylle Rupert, Maja Mirek i Borys Jaźnicki zajmują się przesuwaniem i transformacją granic między jednostkami a gatunkami. Czerpią z starożytnych mitów, w których ludzie są ścigani i zamieniani w zwierzęta. Podczas gdy broń palna z jej ołowianymi pociskami przebija skórę, mięśnie i podłogi, istnienie jest na nowo przekształcane w ciałach uznawanych za martwe.

Spektakl powstał w ramach współpracy między działem tanecznym Stadttheater Giessen a Kunsthalle Giessen. Premiera odbyła się 21 listopada 2023 roku w Kunsthalle Giessen.

Maja Mirek - dziennikarka, napędzana pragnieniem uzdrowienia świata. Po uzyskaniu stopnia magistra z mediów interaktywnych, Maja zmieniła swoje życie poprzez taniec. W 2020 roku ukończyła studia taneczne na Królewskim Konserwatorium w Antwerpii i Anton Bruckner Privatuniversität Linz, tańcząc jednocześnie dla Editt Braun Company w Salzburgu i innych zespołów tanecznych w Europie. Od 2021 roku pracuje w Stadttheather Gießen pod artystycznym kierownictwem Constantina Hochkeppela. Działa w różnych obszarach: jako choreograf, tancerka, pedagogżka, fotografka oraz menedżerka baru jazzowego z muzyką na żywo. Do chwili pisania tego tekstu nigdy nie brała udziału w bójce.

Borys Jaźnicki - aktor, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez kilka lat pracował jako freelancer w warszawskich teatrach, między innymi współpracując z Andreyem Konchalovskim, Mariuszem Trelińskim i Anną Augustynowicz. W 2012 roku regularnie zaczął pracować z zespołem Marty Górnickiej „Chór Kobiet”, przy projektach takich jak „REQUIEMACHINE” (2013), „Konstytucja na Chór Polaków” (2015) i „Hymn do Miłości” (2017). W 2016 roku ukończył studia z tańca współczesnego i od tego czasu opracował trening łączący teatr, taniec, teatr fizyczny oraz sztuki wizualne i performatywne. Od sezonu 2022/2023 jest częścią zespołu tanecznego w Stadttheater Gießen. W sezonie 2023/24 wspólnie z Mają Mirek przygotował performance „unearthing” w Kunsthalle Gießen w ramach cyklu „(Re)Spacing”.

Spektakl pokazywany w ramach cyklu #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr Teatr Druga Strefa jedyny teatr w Polsce od 2018 roku cyklicznie   prezentuje spektakle robione przez Polskie artystki i Polskich artystów  mieszkających na stałe poza Polską.

Czas trwania 40 minut | Kategoria wiekowa 15+

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa w ramach zadania "Teatr Druga Strefa 2024 - Premiery, Spektakle, Wydarzenia"

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page