top of page

sob., 24 wrz

|

Teatr Druga Strefa

WARSZTATY ŻONGLERKI

Warsztaty poprowadzi Tomasz Piotrowski

Sprzedaż biletów zakończona
Zobacz inne wydarzenia
WARSZTATY ŻONGLERKI
WARSZTATY ŻONGLERKI

Czas i lokalizacja

24 wrz 2022, 14:30 – 15:30

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

Warsztaty poprowadzi Tomasz Piotrowski, który występuje na cyrkowej scenie od prawie 15 lat. Dwukrotny finalista programu Mam talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach cyrkowych m.in: 3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych “Cyrkulacje” 2016.  Współorganizator spektakli “Hedonist – Variété Show”, „Warszawskiej Sceny Varieté” projektu “CyrkON”. Współtwórca i artysta Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Reżyser i artysta spektaklu „Rabbit in Humanland” zrealizowanego podczas pierwszego „Incydentu Polskiego” w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w 2020 roku oraz stworzonego na jego założeniach monodramu „Geometria Propagandy” w Teatrze Druga Strefa, pod okiem reżysera Sylwestra Biragi. Autor spektaklu „Ciii…” który został laureatem konkursu „Incydent polski 2022”.

O WARSZTATACH 

Zapraszamy na odkrywanie nowych umiejętności, pokładów kreatywności i rozwijanie obu półkul mózgowych na raz! 

W tym wszystkim pomaga żonglowanie i tego przede wszystkim będzie się można uczyć podczas warsztatów. Udowodniono naukowo, że uczenie się żonglerki ma pozytywny wpływ na każdego uczestnika warsztatów. Poprawia koncentrację i zapamiętywanie, powoduje fizyczną rozbudowę struktury mózgu, poprawia synchronizację półkul mózgowych, koordynację wzrokowo – ruchową, jest świetnym treningiem fizycznym, który angażuje całe ciało.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego stwierdził, że żonglowanie trzema piłkami zwiększa objętość istoty białej mózgu (czyli tej, która jest odpowiedzialna za efektywność nauki) o 5%. Wszyscy badani ochotnicy, którzy uczyli się żonglować, poprawili swoją kondycję psychofizyczną i koncentrację. Co ważne – nie tylko nauczenie się profesjonalnego żonglowania daje efekty – wystarczy sama nauka – ćwiczenia i próby.

Warsztaty z żonglerki. Po co? Dlaczego warto?

Uczenie się żonglerki ma pozytywny wpływ na każdego uczestnika warsztatów. Poprawia koncentrację i zapamiętywanie, synchronizację półkul mózgowych, koordynację wzrokowo – ruchową, jest świetnym treningiem fizycznym, który angażuje całe ciało, a także…dobrą zabawą i sposobem na rozluźnienie i odstresowanie. Żonglowanie powoduje fizyczną rozbudowę struktury mózgu! Zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy, czy osoby niepełnosprawne także mogą uczyć się żonglować. Powstało do tego specjalne narzędzie zwane “Juggling Board”, w naszym tłumaczeniu “tablice żonglerskie” – do warsztatów żonglerki funkcjonalnej. Dzięki tym specjalnym rekwizytom uczestnicy nie wyrzucają przedmiotów w powietrze, a toczą je po przygotowanych torach, co pozwala na pracę z osobami w różnym wieku, czy o różnym stopniu niepełnosprawności.

Wstęp wolny | Warsztaty dla osób 12+

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BEZPŁATNY BILET WSTĘPU

    0,00 zł
    Wyprzedane

To wydarzenie jest wyprzedane

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page