top of page

GEOMETRIA PROPAGANDY

"Surrealistyczny, abstrakcyjny, dziwaczny.

Polecam gorąco!" Królowa Kier

 

Pewnego wieczoru, na arenie a raczej na scenie pojawia się zwierzę. Ale jeśli przyjrzeć się uważnie to chyba jest człowiek. Kiedy nagle czarną przestrzeń sceny przeszywa promień światła to wyraźnie widać, że to jest... Biały Królik. Królik, który nagle wpadł do Świata Ludzi dokładnie tą samą drogą, którą Alicja z niego wypadła i znalazła się w Krainie Czarów.

Biały Królik ma do wypełnienia misję specjalną. Z rozkazu jej wysokości Królowej Kier, musi zdobyć dla niej nowych poddanych, choć bardziej pasowałyby tutaj określenie nowych obywateli. Mieszkańcy Krainy Czarów w niejasnych okolicznościach zostali… zresztą to co się z nimi stało jest zupełnie nieistotne… Ważne jest to, że idąc do Teatru Druga Strefa musicie wiedzieć jedno - Królik trafił tu całkiem przypadkiem i całkiem przypadkiem ma do rozdania 6 473 827 382 darmowych biletów na lot do Krainy Czarów.

"Geometria Propagandy" jest syntezą tak wielu rodzajów sztuki performatywnej, że trudno właściwie nazwać ją spektaklem sensu stricte. Czy to teatr formy? Zapewne tak. Czy to spektakl Nowego Cyrku? Poniekąd tak. Spektakl można by nazwać monodramem nowocyrkowym, gdyby nie drobny niuans - Królowa Kier pojawiająca się w najmniej odpowiednich momentach tej historii.

geometriastrona_edited.jpg
IMG_20210427_185931_edited.jpg

Scenariusz, choreografia i wykonanie: Tomasz Piotrowski 

Dramaturgia i reżyseria: Sylwester Biraga 

Video: Karolina fender Noińska JAJKOFILM 

 

Współpraca: Anna Dzilińska, Małgorzata Dyoniziak,

Rurzowa, Maniek Skucha, Kamil Dziliński

 

Realizacja techniczna: Michał Cieślak, Elek Baranowski

 

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS

Premiera 4 czerwca 2021

Spektakl w ramach cyklu #debiutywarszawskie

Czas trwania spektaklu 60 minut | Kategoria wiekowa 12+

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

bottom of page