top of page

Teatr Druga Strefa – Razem dla Ziemi!

Teatr Druga Strefa od lat aktywnie angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska. W trosce o naszą planetę realizujemy szereg projektów, których celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród widzów i społeczności lokalnej.

♻️ Zero Waste w Teatrze
Jednym z filarów naszej działalności jest idea Zero Waste. Dbamy o to, by scenografie i rekwizyty wykorzystywane w spektaklach były przerabiane i używane ponownie. Kostiumom teatralnym dajemy drugie życie, organizując wyprzedaże dla miłośników unikalnych strojów. Podczas pierwszej edycji akcji w listopadzie 2023 roku, ponad 150 kostiumów znalazło nowych właścicieli!

♻️ Zbiórka elektrośmieci
W kwietniu 2023 roku Teatr Druga Strefa dołączył do ogólnopolskiego programu "Moje miasto bez elektrośmieci". W ramach akcji widzowie mogli przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymując w zamian vouchery na spektakle. Dotychczas zorganizowaliśmy dwie edycje zbiórki, podczas których zebraliśmy łącznie ponad 820 kilogramów elektrośmieci!

♻️ Zapraszamy do udziału w naszych akcjach!
Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zrobić wiele dobrego dla naszej planety. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nasze działania na rzecz ochrony środowiska.

Kolejna zbiórka elektrośmieci oraz wyprzedaż kostiumów i rekwizytów odbędzie się w grudniu 2024.

bottom of page