top of page

czw., 09 maj

|

Teatr Druga Strefa

AMERICAN DREAMS | dramat

Pełen emocji dramat o życiu na emigracji i niespełnionych marzeniach.

AMERICAN DREAMS | dramat
AMERICAN DREAMS | dramat

Czas i lokalizacja

09 maj 2024, 19:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

>>>> KUP BILETY <<<<

AMERICAN DREAMS

Akcja rozgrywa się w tajemniczym teatralnym studio, gdzie Córka i Matka szukają swojego miejsca na świecie. Córka marzy o karierze aktorskiej w Hollywood, a Matka, była gwiazda sceny, stoi przed trudnymi wyborami w swoim życiu. Przez dialogi między nimi poznajemy ich relacje oraz zmagania z marzeniami a rzeczywistością artystycznego świata. Spektakl w reżyserii Sylwestra Biragi przenosi nas za kulisy teatru, gdzie bohaterki zadają sobie pytania o tożsamość.

To historia o przemijaniu czasu, marzeniach i trudnych wyborach. 

Z recenzji:

Jest pewne, że Sylwester Biraga, Aleksandra Kowalczyk i Katarzyna Kozak w trójkę stworzyli przedstawienie, które na każdej płaszczyźnie - tak aktorskiej, jak i scenograficznej, czy kostiumowej - „trafia w punkt".

Klaudia Kaźmierczak, dzienikteatralny.pl

To jest takie przedstawienie, które warto obejrzeć raz, potem drugi, a nawet więcej, bo za każdym razem zwrócimy uwagę na coś nowego, co zupełnie zmieni nasze spojrzenie na tę opowieść.

Włodzimierz Neubart, chochlik kulturalny

Rolę rozczarowanej emigranckim żywotem i niespełnionymi nadziejami artystki gra u Biragi Katarzyna Kozak, aktorka od trzydziestu kilku lat związana z teatrem Rampa, po warszawskiej PWST, którą ukończyła pamiętnym dyplomem „Złe zachowanie” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego i nabytego wówczas impetu nie utraciła do dziś. Dość posłuchać (i zobaczyć) jak burzliwie pojawia się scenie, aby spotkać się z teatralną córką Aleksandrą Kowalczyk, która zadziwia łatwością teatralnej przemiany podczas prezentacji postaci pochodzących z klasycznych dramatów.

Tomasz Miłkowski, aict.art.pl

O autorze:

Prof. dr hab. Kazimierz Braun jest reżyserem, pisarzem, historykiem teatru. Reżyserował w kraju i za granicą. Prowadził teatry w Lublinie i we Wrocławiu. Wykładał na Uniwersytecie Wrocławskim i w PWST Kraków-Wrocław. Zwolniony z pracy w 1984 roku z powodu działalności opozycyjnej, reżyserował w Stanach Zjednoczonych, Irlandii i Kanadzie oraz wykładał i uczył reżyserii na uniwersytetach amerykańskich. W jego dorobku znajduje się reżyseria ponad 150 przedstawień teatralnych i telewizyjnych oraz publikacja ponad 60 książek, w tym prac naukowych, powieści, dramatów i poezji. Jego teksty dramatyczne – sztuki i adaptacje – wystawiane były w Polsce, Irlandii, Kanadzie i USA.

autor: Kazimierz Braun

reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Sylwester Biraga

obsada:

CÓRKA - Aleksandra Kowalczyk

MATKA - Katarzyna Kozak

plakat: Marek Maciejczyk

foto: Kinga Karpati & Daniel Zarewicz

Premiera 23 września 2023 Teatr Druga Strefa Warszawa

Spektakl jest realizowany dzięki wsparciu finansowym Miasta st. Warszawa

Czas trwania 90 minut | Kategoria wiekowa 15+

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page