top of page

śr., 15 gru

|

Warszawa

ANIOŁY ATEISTYCZNE | Maciej Rafalski & Zbigniew Krawczyk

Wernisaż wystawy 15 grudnia 2021 godz. 20.00 #szarasala

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
ANIOŁY ATEISTYCZNE | Maciej Rafalski & Zbigniew Krawczyk
ANIOŁY ATEISTYCZNE | Maciej Rafalski & Zbigniew Krawczyk

Data wydarzenia

15 gru 2021, 20:00

Warszawa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

ANIOŁY ATEISTYCZNE | Maciej Rafalski & Zbigniew Krawczyk

Wernisaż wystawy 15 grudnia 2021 godz. 20.00 #szarasala

Przyjęło się u nas, że anioł to piękna, świetlista postać z rękami złożonymi do modlitwy. Istota bezpłciowa wypełniająca zamysły Boga. Dwóch ateistów nie mogło stworzyć takiej ich wizualizacji, musieliśmy odrzucić główne funkcje aniołów, funkcję gloryfikującą Boga, jak i funkcję pośredniczącą między Bogiem i ludźmi. Nasze anioły działają wyłącznie w przestrzeni międzyludzkiej. Spotykamy je pod różnymi materialnymi postaciami: człowieka który pochyli się nad chorym, obroni przed atakiem, wyciągnie do nas pomocną dłoń lub choćby wesprze dobrym słowem. Energię takich czynów chcieliśmy pokazać w zastygłym szkle. Nasze anioły nie mają postaci fizycznej i nie są otoczone aureolą, zostały im tylko skrzydła dzięki którym zjawiają się w naszym życiu, a po spełnieniu swojej roli odlatują nie oczekując podziękowań.

Nam zostaje po nich pamięć ich czynów...

Maciej Rafalski, rocznik 1986, artysta, choć sam tak o sobie nie mówi. Posiada niezwykły talent manualny, jego wyroby ze szkła przybierają niezwykle, niekonwencjonalne formy.  Największą przyjemność sprawia mu projektowanie i wykonywanie nowych koncepcji ze szkła. Konstruuje własnoręcznie maszyny i narzędzia do swojej pracy. Uwielbia i podejmuje nowe wyzwania, projektuje, doradza  i wykonuje produkty Dostosowane do potrzeb klienta. Prywatnie Pasjonat zabytkowej motoryzacji i wypraw motocyklowych.

Zbigniew Krawczyk, rocznik 1955, od kilkunastu lat zajmował się witrażem, z uporem dążąc do stworzenia jego formy przestrzennej. Te poszukiwania zawiodły go do pracowni Maćka Rafalskiego. Teraz z pasją terminuje u niego, starając się opanować trudną sztukę wyrażenia swoich myśli w bryle przetopionego szkła. Po pracy rozpieszcza kulinarnie najbliższych.

Kurator wystawy: Eligiusz Baranowski

Produkcja: Teatr Druga Strefa - Społeczna Instytucja Kultury (c)2021

WSTĘP WOLNY

Wystawa od 15 grudnia 2021 do 2 lutego 2022

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Powiedz o nas znajomym

bottom of page