top of page

śr., 06 lip

|

Teatr Druga Strefa

BABY REINDEER | #polacyrobiateatr

Najlepszy teatr niezależny ze Słowacji - ponownie w Warszawie!

Sprzedaż biletów została zakończona
Zobacz inne wydarzenia
BABY REINDEER | #polacyrobiateatr
BABY REINDEER | #polacyrobiateatr

Czas i lokalizacja

06 lip 2022, 20:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

#minifest #niemawyjscia #polacyrobiateatr2022 #otwarciefestiwalu

Divadlo Kontra - Spišská Nová Ves | Słowacja

BABY REINDEER

Spektakl “Baby Reindeer” został zrealizowany na podstawie prawdziwej historii pisarza, komika Richarda Gadda. 

To opowieść o mrocznej, nienormalnej relacji autora z jego stalkerką oraz o tym jak czuje się prześladowany człowiek.

Historia zaczyna się bardzo niewinnie... 

Richard Gadd utytułowany komik po jednym ze swoich występów oferuje nieznajomej darmową filiżankę herbaty.  

Jeden akt dobroci. Sześć lat udręki. 

Jest to mrożąca krew w żyłach osobista relacja o przemocy, urojeniach i obsesji.

Od niektórych  wielbicielek, po prostu nie można się uwolnić!

Autor: Richard Gadd

Reżyseria: Klaudyna Rozhin

Wykonanie: Peter Čižmár

Peter Čižmár - współzałożyciel, główny aktor i spiritus movens Divadla Kontra, aktor Państwowego Teatru w Koszycach. Laureat licznych nagród w Słowacji i za granicą m.in. 3 prestiżowych nagród słowackich krytyków DOSKY: Wydarzenie Sezonu 2007 za Howie i Rookie i Teatr Sezonu 2018 i 2019 dla Divadla Kontra, nagrody Prekvapenie Novej Dramy na festiwalu Nova Drama 2007 w Bratysławie za kreację w Howie i Rookie; Głównych Nagród Aktorskich na festiwalach: Albamono w Albanii za Makbeta (2017) i Kopriva w Czechach za Kamienie w kieszeniach (2010) i Hamleta (2012), Nagrody Publiczności za Kobietę w czerni (Kopriva 2014), Nagrody Miasta Wrocławia na festiwalu WROSTJA 2015 za Makbeta, Nagrody dla Najlepszego Duetu za Kamienie w kieszeniach na festiwalu Sankryza 2018 na Litwie, oraz 3 Złotych Czaszek i Złotego Wyróżnienia na 17. i 21. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku za Hamleta. Za kreację w monodramie Nienawidzę otrzymał na 36. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora Nagrodę Kapituły Akredytowanych Dziennikarzy, a na festiwalu Kremnickie Gagi 2013 w Kremincy (SK) Nagrodę Specjalną Stana Radiča - Odkrycie Roku. Peter jest monodramowym rekordzistą - obecnie w repertuarze ma 6 "pełnometrażowych” monodramów: Małego reniferka Richarda Gadda, Makbeta Williama Shakespeare’a, Nienawidzę Marka Koterskiego, Partię solową Samuela Becketta, Chińskiego maharadżę Wojtka Kurtyki i Wódkę z rumem Conora McPhersona, którą zagrał już ponad 400 razy! Oprócz monodramów widzowie mogą go zobaczyć w Divadle Kontra w True West Sama Sheparda, Lifecoachu Nicka Reeda, Poruczniku z Inishmore Martina McDonagha, Kobiecie w czerni Susan Hill i Stephena Mallatratta i Hamlecie Williama Shakespeare’a.

Klaudyna Rozhin – reżyser, tłumacz, pedagog, współzałożyciel i dyrektor artystyczny Divadla Kontra Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i University of Hull, Wielka Brytania. Od lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie związana była wieloma teatrami m.in z Plymouth Theatre Royal, Royal National Theatre, Bristol Old Vic i Bath Theatre Royal, a także z uniwersytetami i uczelniami artystycznymi m.in. Exeter University, Bath Spa University, Dartington College of Arts, University of the West of England i Bretton Hall College. Współpracowała również z GITIS Scandivania w Danii i Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice Włodzimierza Staniewskiego. Ma w swoim dorobku wielokrotnie nagradzane realizacje sztuk Williama Shakespeare’a, Samuela Becketta, Sama Sheparda, Martina McDonagha, Marka O’Rowe’a, Conora McPhersona, Endy Walsha, Marie Jones, Rona Hutchinsona, Nicka Reeda, Willy’ego Russella, Susan Hill & Stephena Mallatratta, a także Marka Koterskiego, Witolda Gombrowicza, Sławomira Mrożka i Bernarda-Marii Koltesa. Prowadzi seminaria i warsztaty z reżyserii, mówienia Shakespeare’a, technik aktorskich, storytellingu i dramaturgii.

Więcej o Divadlo Kontra dowiecie się z 52.  odcinka Rozmów na Magazynowej 14A, którego gościem był Peter Čižmár

Premiera spektaklu odbyła się 30 listopada 2021 w Divadlo Kontra w Nowej Wsi Spiskiej

Spektakl grany w języku słowackim | Czas trwania 60 minut

Spektakl dla widzów 15+

___________________________________________________________________________________

Działaność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto st. Warszawa

Festiwal #polacyrobiateatr jest realizowany w ramach zadania publicznego pod nazwą "Teatr Druga Strefa Społeczna Instytucja Kultury 2019-2022"

Bilety

 • BILET WSTĘPU

  MIEJSCA NIENUMEROWANE

  40,00 zł
  Sprzedaż zakończona
 • BILET SENIOR

  BILET DLA OSÓB POWYŻEJ 65 ROKU ŻYCIA MIEJSCA NIENUMEROWANE

  30,00 zł
  Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page