top of page

pon., 30 wrz

|

Teatr Druga Strefa

ĆMIENIE | dramat

ĆMIENIE | dramat
ĆMIENIE | dramat

Czas i lokalizacja

30 wrz 2024, 19:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

KUP BILET!

Wolność to nie tylko prawo do swobodnego działania. Wolność to także prawo do nie działania. O ile nasza cywilizacja zdaje się doskonale obchodzić z tym pierwszym, to drugie przeżywa niespotykany dotąd kryzys. Zasypywani obrazami idealnych i spełnionych ludzi nieustannie dążymy do osiągnięcia własnej “najlepszej wersji siebie”, a każda chwila odpoczynku w tym gorączkowym biegu staje się źródłem lęku, frustracji i poczucia winy. Nie ważne, jak wiele udało nam się osiągnąć - coś w nas nieustannie szepce, że wciąż robimy zbyt mało, by stać się idealną fotografią, wiszącą na frontowej ścianie naszej wyobraźni.

Czy istnieje wyjście z tej sytuacji? Czy możemy przerwać zamknięte koło samooskarżeń, czyniące z nas jednocześnie panów i niewolników własnego życia? Jak przestać odczuwać drażniące ćmienie wewnętrznej presji, odbierające nam radość swobodnej ekspresji?

“Ćmienie” to portret pokolenia, mierzącego się z własnymi pragnieniami, ambicjami i zagubieniem. To próba odnalezienia własnego miejsca we współczesnym świecie i odpowiedzi na dręczące nas wszystkich pytania - o związki, rodzinę, karierę, miłość i rodzicielstwo. To wyraz buntu wobec nieustannego niepokoju, presji sukcesu, szumu bodźców, natłoku informacji i przemocy pop-ideałów. Ćmienie to pozornie nieznaczny, ale zawsze obecny ból w naszych umysłach i sercach.

Autor i reżyseria: Radosław Maciąg

Wykonanie: Lidia Pronobis, Aleksandra Pałka-Łopatka, Jakub Łopatka, Maciej Zuchowicz, Kacper Lech

Muzyka: Kacper Lech

Choreografia: Karolina Rentflejsz

Plakat, kostiumy: Alicja Siemko

Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

Czas trwania 70 minut | Kategoria wiekowa 15+

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa w ramach zadania "Teatr Druga Strefa 2024 - Premiery, Spektakle, Wydarzenia"

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page