top of page

pt., 09 lut

|

Warszawa

ĆMIENIE | dramat | BILETY WYPRZEDANE

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
ĆMIENIE | dramat | BILETY WYPRZEDANE
ĆMIENIE | dramat | BILETY WYPRZEDANE

Czas i lokalizacja

09 lut 2024, 19:00 – 20:10 CET

Warszawa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

Wolność to nie tylko prawo do swobodnego działania. Wolność to także prawo do nie działania. O ile nasza cywilizacja zdaje się doskonale obchodzić z tym pierwszym, to drugie przeżywa niespotykany dotąd kryzys. Zasypywani obrazami idealnych i spełnionych ludzi nieustannie dążymy do osiągnięcia własnej “najlepszej wersji siebie”, a każda chwila odpoczynku w tym gorączkowym biegu staje się źródłem lęku, frustracji i poczucia winy. Nie ważne, jak wiele udało nam się osiągnąć - coś w nas nieustannie szepce, że wciąż robimy zbyt mało, by stać się idealną fotografią, wiszącą na frontowej ścianie naszej wyobraźni.

Czy istnieje wyjście z tej sytuacji? Czy możemy przerwać zamknięte koło samooskarżeń, czyniące z nas jednocześnie panów i niewolników własnego życia? Jak przestać odczuwać drażniące ćmienie wewnętrznej presji, odbierające nam radość swobodnej ekspresji?

“Ćmienie” to portret pokolenia, mierzącego się z własnymi pragnieniami, ambicjami i zagubieniem. To próba odnalezienia własnego miejsca we współczesnym świecie i odpowiedzi na dręczące nas wszystkich pytania - o związki, rodzinę, karierę, miłość i rodzicielstwo. To wyraz buntu wobec nieustannego niepokoju, presji sukcesu, szumu bodźców, natłoku informacji i przemocy pop-ideałów. Ćmienie to pozornie nieznaczny, ale zawsze obecny ból w naszych umysłach i sercach.

Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Autor i reżyseria: Radosław Maciąg

Wykonanie: Lidia Pronobis, Aleksandra Pałka-Łopatka, Jakub Łopatka, Maciej Zuchowicz, Kacper Lech

Muzyka: Kacper Lech

Choreografia: Karolina Rentflejsz

Plakat, kostiumy: Alicja Siemko

Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

Projekt #scenainicjatyw

Czas trwania 70 minut | Kategoria wiekowa 15+

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page