top of page

pt., 26 sty

|

Teatr Druga Strefa

DRUGA | monodram Katarzyny Traczyńskiej

DRUGA to opowieść o losach kobiety – żony, matki, córki, aktorki.

Sprzedaż biletów została zakończona
Zobacz inne wydarzenia
DRUGA | monodram Katarzyny Traczyńskiej
DRUGA | monodram Katarzyny Traczyńskiej

Czas i lokalizacja

26 sty 2024, 19:00 – 20:00 CET

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

DRUGA  to opowieść o losach kobiety – żony, matki, córki, aktorki. Historia o  łamaniu barier, buncie, o wychodzeniu ze strefy komfortu. Codzienna  walka o własną tożsamość w zestawieniu z dążeniami artystycznymi to  wyboista droga. Bohaterka podąża jednak ścieżką poszukiwania wolności,  co jest zmaganiem szczególnie trudnym, bo przez lata pozostawała w  cieniu autorytatywnej matki.

DRUGA to monodram, w którym  aktorka dialoguje z publicznością poszukując własnej tożsamości. To gra,  zabawa i dramat w jednym. O życiu, sile, jaką mamy w sobie, słabości,  niepohamowanym apetycie na codzienność, o stracie i wygranej. To  opowieść skrząca od dowcipu i głębokiej refleksji… jednym słowem,  rollercoaster.

Z ciekawostek, zakulisowych ploteczek  trzeba koniecznie zdradzić (w tajemnicy, oczywiście), że odtwórczyni  głównej roli posiada pewną specyficzną, ważną umiejętność. Jest  mianowicie członkinią formacji tanecznej, która w listopadzie 2022  zdobyła mistrzostwo świata w stepowaniu. Jak zatem sądzicie – czy to jest umiejętność, która zostanie wykorzystana na scenie? 

Pierwotnie  DRUGA miała być projektem kobiecym, zrealizowanym wyłącznie przez  żeński pierwiastek. Temat okazał się jednak tak uniwersalny, że panowie  nie pozostali obojętni. Dlatego, choć u podstaw stoi praca kobiet,  aktorki – autorki – i reżyserki, to jednak i panowie dołożyli swoją  cegiełkę. Dzięki temu projekt DRUGA stał się wszechstronny, pojemny,  otwarty.

autorka: Agnieszka Lis

reżyseria: Anna Sandowicz

wykonanie: Katarzyna Traczyńska

muzyka: Marek Jakubowicz

choreografia: Michał Wierzbowski

plakat: Asya Burtseva

zdjęcie do plakatu: Eligiusz Baranowski

realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński

Premiera 13 października 2023 Teatr Druga Strefa Warszawa

Projekt: #scenainicjatyw

Czas trwania 60 minut | Kategoria wiekowa 15+

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page