top of page

śr., 17 lip

|

Teatr Druga Strefa

KARTOTEKA... PRZYSZLI, ŻEBY ZOBACZYĆ POETĘ... | Teatr Komedianci | Paryż

„Tak długo wędrowałem, zanim doszedłem do siebie”

KARTOTEKA... PRZYSZLI, ŻEBY ZOBACZYĆ POETĘ...  | Teatr Komedianci  | Paryż
KARTOTEKA... PRZYSZLI, ŻEBY ZOBACZYĆ POETĘ...  | Teatr Komedianci  | Paryż

Czas i lokalizacja

17 lip 2024, 19:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

>>>> KUP BILET >>> KUP BILET >> KUP BILET > KUP BILET

KARTOTEKA... PRZYSZLI, ŻEBY ZOBACZYĆ POETĘ...  | Teatr Komedianci | Paryż 

Nasz (anty)Bohater leży w łóżku i odmawia grania. W jego pokoju przesiaduje chór Starców, który czyta gazety, komentuje i namawia Bohatera do udziału w przedstawieniu… Przez pokój Bohatera przechodzi ulica, po której przechadzają się różne, mniej lub bardziej dziwaczne, komiczne lub tragiczne, postacie.

„Tak długo wędrowałem, zanim doszedłem do siebie” – wyznaje Bohater. A Bohaterem może być każdy z nas…

Jakie postaci pojawią się w pokoju naszego Bohatera?

Czym nas zaskoczą, rozśmieszą, wzruszą?

Spektakl polskiej grupy teatralnej Komedianci przy Stowarzyszeniu APGEF w Paryżu. Na podstawie „Kartoteki” i wybranych wierszy Tadeusza Różewicza (1921-1914), emblematycznego polskiego poety i dramatopisarza pokolenia wojennego. „Kartoteka” jest nie tylko pierwszym polskim przykładem teatru absurdu, który rozprawia się z polską i europejską spuścizną teatralną, ale również uniwersalną i oniryczną opowieścią o podróży w głąb siebie, o spotkaniu z samym sobą, ze swoimi lękami i pragnieniami, o zmierzeniu się z samotnością, ze wspomnieniami i zjawami z przeszłości…

Polska grupa teatralna „Komedianci” przy Stowarzyszeniu APGEF (Association des Polonais des Grandes Ecoles polonaises) w Paryżu istnieje od 2013 roku. Zrzesza ona Polaków urodzonych bądź mieszkających we Francji od wielu lat i szukających więzi z kulturą polską na emigracji, Polaków mieszkających we Francji od niedawna i szukających więzi z innymi Polakami, oraz Francuzów (najczęściej polskiego pochodzenia) mówiących po polsku i pragnących pogłębiać znajomość języka polskiego poprzez teatr i sztukę. Ogólnym celem organizowanych przez stowarzyszenie APGEF i prowadzonych przez Maję Saraczyńską (dr teatrologii, aktorkę, reżyser, pedagog teatru) warsztatów teatralnych i wystawianych przez grupę sztuk jest promocja polskiej literatury we Francji. Spektakl KARTOTEKA... PRZYSZLI, ŻEBY ZOBACZYĆ POETĘ...  jest zwieńczeniem tegorocznych warsztatów teatralnych.

Warsztaty, adaptacja i reżyseria: Maja Saraczyńska

Występują: Dorota Adamska, Anne-Laure Giraud, Kaja Jabłońska, Jean Kaniewicz, Adam Kaźmierczak, Kasia Klon, Karolina Kozłowski, Jacek Kułakowski, Barbara Szpakowska

Spektakl pokazywany w ramach cyklu #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr

Teatr Druga Strefa jedyny teatr w Polsce od 2018 roku cyklicznie   prezentuje spektakle robione przez Polskie artystki i Polskich artystów  -   mieszkających na stałe poza Polską.

Czas trwania 90 minut | Kategoria wiekowa 15+

Premiera spektaklu 16 czerwca 2024 w Teatrze Le Passage vers les Etoiles w Paryżu.

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa w ramach zadania "Teatr Druga Strefa 2024 - Premiery, Spektakle, Wydarzenia"

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page