top of page

śr., 07 lip

|

Teatr Druga Strefa

KOMEDIANCI | #polacyrobiateatr #fest2021 | 17:00

Grupa teatralna APGEF | Francja

Sprzedarz zakończona
Zapraszamy na inne spektakle
KOMEDIANCI | #polacyrobiateatr #fest2021 | 17:00
KOMEDIANCI | #polacyrobiateatr #fest2021 | 17:00

Czas i lokalizacja

07 lip 2021, 17:00 – 19:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

#niemawyjscia #polacyrobiateatr #fest2021

KOMEDIANCI

Jak  wyglądają próby teatralne i co tak naprawdę myślą artyści? Spektakl pt.  „Komedianci” idealnie odpowiada na to pytanie, obrazując absurdy,  rozterki i problemy zarówno reżyserów, jak i aktorów. Jednocześnie  pozwala widowni na zajrzenie za kulisy i odkrycie nieznanej twarzy  sztuki. Odkryj świat teatru, który normalnie jest niedostępny dla oczu  widowni. Poznaj nieustającą zabawę słowem, formą i konwencją teatru w  teatrze jest gwarancją wspaniałego doświadczenia nawet dla tych, którzy  ze spektaklami nie są w pełni oswojeni. 

Z  dumą zapraszamy na tę partyturę dziesięciu aktorów i adaptacje dwóch  dzieł wybitnego polskiego muzykologa, kompozytora i dramaturga Bogusława  Schaeffera. Ta prezentowana podczas naszego festiwalu sztuka, powstała w  ramach współpracy z Biblioteką polską w Paryżu. Jest ona zwieńczeniem  corocznych warsztatów teatralnych dla amatorów i miłośników sztuki  teatralnej. A to wszystko dzięki wykorzystaniu funduszy polonijnych  Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Odkryj  nowy wymiar teatru dzięki pracy grupy teatralnej APGEF (Association des  Polonais des Grandes Ecoles olonaises). Już od 2011 roku łączy ona  paryskich miłośników teatru, a w szczególności Polaków mieszkających we  Francji oraz Francuzów (często polskiego pochodzenia) mówiących po  polsku. Tak jedni, jak i drudzy pragną pogłębić więź z naszym krajem  dzięki sztuce. Dzięki ich licznym wystąpieniom są dzisiaj  stowarzyszeniem o europejskim zasięgu, które promuje polską kulturę nie  tylko we Francji, ale w całej Europie. A już iedługo – pokażą swoje  umiejętności w naszym teatrze!

Występują: Malwina Gautier, Jacek Jendrej, Adam Kaźmierczak, Olga Kosno, Karolina Kozłowska, Zofia Le Houssu, Rafał Osuwniak, Barbara Szpakowska, Ewa Szpakowska, Anna Wnękowicz

Warsztaty teatralne, adaptacja i reżyseria: Maja Saraczyńska

Premiera: 20 czerwca 2021 Théâtre Le Passage Vers Les Etoiles, Paryż

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BILET NORMALNY

    55,00 zł
    Podatek: Zawiera VAT
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page