top of page

sob., 10 lip

|

Teatr Druga Strefa

POP - EZJA | #polacyrobiateatr #fest2021

Polski Teatr w Wilnie i Nowa Awangarda Wileńska | LITWA

Sprzedarz zakończona
Zapraszamy na inne spektakle
POP - EZJA | #polacyrobiateatr #fest2021
POP - EZJA | #polacyrobiateatr #fest2021

Czas i lokalizacja

10 lip 2021, 20:00 – 20:45

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

#niemawyjscia #polacyrobiateatr #fest2021

POP - EZJA

Żywiołowy, nieprzewidywalny i intrygujący. W ten sposób można opisać spektakl POP-EZJA. Nic więc dziwnego, że za tak fascynującą sztukę odpowiedzialna jest Nowa Awangarda Wileńska oraz Polski Teatr w Wilnie, a organizatorem jest oczywiście Instytut Polski w Wilnie. Choć warto zaznaczyć, że ta sztuka oparta jest na pracy młodych poetów wileńskich, którzy mimo przebywania na Litwie tworzą swoje dzieła po polsku. Mowa tu o takich artystach jak: Dorota Bartoszewicz, Daniel Dowejko, Daniel Krajczyński, Romuald Ławrynowicz, Bartosz Połoński, Agnieszka Masalyte, Tomasz Tamošiūnas, Dominika Olicka, Dominika Paulina Swiackiewicz, Krystyna Užėnaitė, Faustyna Zawalska i Maria Żukowska. 

POP-EZJA to nie tylko awangardowa sztuka, która ma na celu zaskoczyć i skłonić do refleksji. To pełnowymiarowa uczta dla umysłu i duszy. Każdy, nawet najdrobniejszy detal jest tu w pełni przemyślany i dopasowany tak, by zapewnić zebranej widowni piękny, a zarazem intrygujący obraz. Dlatego też oprócz aktorów, na scenie pojawia się również ekran, a w nim… autorzy tekstów. Za całą scenografię multimedialną odpowiedzialny jest Roman Niedźwiecki, który perfekcyjnie dopasował oprawę do spektaklu. Jednak nie byłoby teatru bez aktorów. W spektaklu POP-EZJA występują młodzi aktorzy Polskiego Teatru w Wilnie: Gabriela Dainowec, Tomasz Matuiza, Maksim Potapow, Ewelina Sworobowicz i Maria Żukowska. Spektakl wyreżyserowali Bożena Sosnowska i Romuald Ławrynowicz.

Warto też zaznaczyć, że przez cały czas trwania spektaklu można podziwiać niesamowitą pracę projektantki mody Ewy Balul. To właśnie ona stworzyła na potrzeby tej sztuki fenomenalne eklektyczne kostiumy przywodzące na myśl lata 90’ XX wieku. Jednak sprawne oko na pewno zauważy, że w kostiumach jest widoczna szczypta stylu „etno”.

Premiera przedstawienia odbyła  się 25 września podczas festiwalu ,,Noc Kultury 2020”

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BILET NORMALNY

    30,00 zł
    Podatek: Zawiera VAT
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page