top of page

sob., 22 paź

|

Teatr Druga Strefa

POP-EZJA

Poezja, teatr, spotkanie!

Sprzedaż biletów zakończona
Zobacz inne wydarzenia
POP-EZJA
POP-EZJA

Czas i lokalizacja

22 paź 2022, 17:00 – 21:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

POP-EZJA

Czy poezja jest POP? Poezja jest i może być dla każdego. Istnieje przekonanie, że czytają ją tylko Ci, którzy sami ją piszą. Aby zadać kłam przekonaniu, o hermetyczności poezji staramy się wyjść poza ramy wiersza i poddać go na nowo interpretacji. Wiersz staje się nie tylko opowieścią o tu i teraz, ale na nowo stara się poprzez język i emocje opisać i zredefiniować otaczający nas świat. Poezja to nie tylko wiersze zamknięte pomiędzy karty książek, to także słowo mówione, z którego się wywodzi, by wejść na teatralne deski.

Opowieść, która ma dotrzeć do człowieka wywołać w nim określoną emocję: radość, smutek, płacz, śmiech, a nawet strach. Autor oddając wiersz w ręce czytelnika, słuchacza, przestaje być jego właścicielem, staje się dostarczycielem naszych osobistych historii, emocji i uczuć.

Pop-ezja jest próba przywrócenia poezji teatrowi. Wyjścia poezji do ludzi, do widzów, którzy we wspólnym teatralnym doświadczeniu będą mogli zobaczyć, że wiersz może być czytelny, przystępny i bardzo aktualny. Czterech poetów oddaje swoje wiersze czterem aktorom, którzy na scenie teatru Druga Strefa, interpretują słowo, tworząc cztery niezwykłe monodramy. Tu i teraz, podczas jednego wieczoru, będzie można poczuć, że poezja i teatr, to lustro, w którym widzimy nasze własne twarze. 

Rozmowy z poetami Marcinem Niewirowiczem, Szymonem Żuchowskim, Rafałem Gawinem i Tomaszem Dalasińskim poprowadzi Renata Kim, a na scenie występować będą Karol Sławek, Kamil Wawrzuta, Piotr Duda i Maciej Zuchowicz. Autorem i kuratorem projektu jest Sylwester Biraga.

Wstęp wolny | Kategoria wiekowa  15+

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BEZPŁATNY BILET WSTĘPU

    BEZPŁATNY

    0,00 zł
    Wyprzedane

To wydarzenie jest wyprzedane

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page