top of page

czw., 17 cze

|

Teatr Druga Strefa

PUENTY | Monodram baletowy

Opowieść o miłości do baletu. Miłości wymagającej, której nikt i nic nie było w stanie zabić.

Sprzedaż biletów zakończona
Zobacz inne wydarzenia
PUENTY | Monodram baletowy
PUENTY | Monodram baletowy

Czas i lokalizacja

17 cze 2021, 20:00 – 21:30

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Poland

O wydarzeniu

Puenty – twarde baletki, używane w balecie, przeznaczone do tańca klasycznego lub ostatnio używane w tańcu współczesnym. Tancerki tańcząc stoją na samych czubkach palców, czyli wchodzą na puenty. Artystka wchodząca na puenty ma stwarzać wrażenie lekkości i unoszenia się w powietrzu.

Puenty to opowieść o miłości do baletu. Miłości trudnej, wymagającej, której nikt i nic nie było w stanie zabić. 

Historia o długiej i trudnej drodze od pierwszych pas w szkole baletowej do momentu, w którym "brzydkie kaczątko" przemienia się w "majestatycznego łabędzia." 

A nasza opowieść zaczyna się tak:  "Tata dostał od jednego ze swoich klientów podwójne zaproszenie na Jezioro Łabędzie. Ale nie chciał iść. Wolał siedzieć w domu nad jakimiś dokumentami. Więc to ja poszłam z mamą żeby drugi bilet się nie zmarnował. Też nie za bardzo chciało mi się iść. Fakt, chodziłam wtedy na zajęcia taneczne w domu kultury, ale moim życiem był hip hop. joł, joł! Wcale nie miałam ochoty oglądać jakichś staromodnych podrygów. Ale mama obiecała lody po przedstawieniu..." 

Autor tekstu: Sławomir Kowalski Wykonanie: Natalia Maria Wojciechowska Reżyseria, dramaturgia i scenografia: Sylwester Biraga Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska i Sylwester Biraga Foto: Piotr Leczkowski Plakat: Kamil Rekosz Obsługa techniczna: Eligiusz Baranowski

Prapremiera 23, 24 lipca 2020

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BILET NORMALNY

    65,00 zł
    Podatek: Zawiera VAT8%
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page