top of page

sob., 07 paź

|

Teatr Druga Strefa

ROBCZIK | Polski Teatr w Wilnie

Projekt #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr

Sprzedaż biletów została zakończona
Zobacz inne wydarzenia
ROBCZIK | Polski Teatr w Wilnie
ROBCZIK | Polski Teatr w Wilnie

Czas i lokalizacja

07 paź 2023, 19:00 – 21:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

ROBCZIK

Interaktywna powieść Bartosza Połońskiego napisana  współczesną miejską gwarą, którą posługuje się młodzież polskiego  pochodzenia mieszkająca na wileńskich osiedlach. Historia jest  przekazana w formie pamiętnika wileńskiego maturzysty Darka Borejko i  przedstawia jego interakcję z ekscentrycznym dilerem Robczikiem.  Gwara wileńska jest częścią tożsamości młodzieży wileńskiej. Powieść  jest nie tylko literacką prezentacją życia podwileńskich osiedli, a też  również materiałem do dyskusji społecznej na temat rozwoju języka i  tożsamości kulturowej młodzieży polskiej na Litwie.  

Spektakl w formatach stand-up’u, nagrań wideo, teatru psychologicznego,  tańca i muzyki opowiada o problemach młodzieży, takich jak nałogi,  pierwsza miłość, szkoła, brak rodziców lub złe relacje z nimi, alkohol i narkotyki.

Reżyseria: Bożena SOSNOWSKA 

Scenografia: Rafał PIESLIAK 

Kostiumy: Ewa BALIUL 

Muzyka: Ernest TYLINGO 

Obsada : Jakub Andruszkiewicz, Patryk Babicz, Aurora Degesyte, Urszula Domulewicz, Natalia Gaidis, Iwona Kisiel, Kamile Jakubenaite, Justyna Moisejenko, Roman Niedźwiecki, Ernest Tylingo, Katarzyna Parszuta, Patrycja Stefanowicz, Gabriela Żdanowicziute, Ewa Zakrzewska.  

Dźwięk – Lucjan Szymanel  

Światła – Łukasz Makutonowicz 

Spektakl pokazywany w ramach cyklu #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr

Teatr Druga Strefa jedyny teatr w Polsce od 2018 roku cyklicznie prezentuje spektakle robione przez Polskie artystki i Polskich artystów -  mieszkających na stałe poza Polską. 

Czas trwania 120 minut | Kategoria wiekowa 15+

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto stołeczne Warszawa

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page