top of page

pon., 04 paź

|

Teatr Druga Strefa

Rona i nasze Miasto

Premiera książki! Spotkanie z Radosławem Figurą!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Rona i nasze Miasto
Rona i nasze Miasto

Czas i lokalizacja

04 paź 2021, 19:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

Zapraszamy na spotkanie z Radosławem Figurą na temat jego najnowszej książki Rona i nasze Miasto. 

Jest to debiut autora w literaturze pięknej. 

Z autorem rozmowę przeprowadzi Justyna Dżbik - Kluge.

Fragmenty książki przeczyta Patryk Wereszczyński.

Na miejscu będzie możliwość kupienia książek autora oraz zdobycie autografu.

Radosław Figura Dramaturg, scenarzysta, autor tekstów piosenek. W swojej twórczości podąża dwiema drogami. Z jednej strony napisał scenariusze hitowych seriali, m.in. Magda M. (trzy Telekamery, Hiacynt – nagroda Fundacji Równości i wiele innych wyróżnień), Teraz albo nigdy, Szpilki na Giewoncie oraz najnowszego serialu Polsatu Mecenas Porada, a także obyczajowe powieści: Magda M. Ciąg dalszy nastąpił i Magda M. Słoneczna strona, będące kontynuacją losów serialowej prawniczki. Z drugiej strony w swoich dramatach, takich jak Opiekun much czy Głupionka Jezusowa (premiera w listopadzie 2020 w Teatrze Druga Strefa w Warszawie), podejmuje bezkompromisowy spór z Bogiem, przeznaczeniem i słabościami ludzkiej natury. Powieść Rona i nasze Miasto należy właśnie do tego nurtu twórczości autora. 

Rona i nasze Miasto to groteskowa, pełna poczucia humoru proza, przedstawiająca fundamentalizm inaczej – z jego przyjazną twarzą. Pokazuje świat, w którym wajcha niebezpiecznie przechyla się w stronę populistów, ale także obnaża ludzkie instynkty.

O książce Radosława Figury napisał kilka słów Tomasz Sianecki: "Radosław Figura zabiera nas w podróż do dalekiego, choć nieodległego Miasta. (...) Śmiesznie w trakcie tej wycieczki jest, choć częściej strasznie."

WSTĘP WOLNY

Organizatorzy: Wydawnictwo ZNAK, Teatr Druga Strefa 

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page