top of page

sob., 11 wrz

|

Teatr Druga Strefa

STUDENCI NA SCENĘ #1 | TEATR INACZEJ

Teatr studencki założony przez grupę studentów-pasjonatów w październiku 2018 roku. Debiutancką sztuką teatru był spektakl "Dobry wieczór, to my!", którego premiera odbyła się 7 kwietnia 2019 roku w Warszawie.

Sprzedaż biletów zakończona
Zobacz inne wydarzenia
STUDENCI NA SCENĘ #1 | TEATR INACZEJ
STUDENCI NA SCENĘ #1 | TEATR INACZEJ

Czas i lokalizacja

11 wrz 2021, 20:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Poland

O wydarzeniu

STUDENCI NA SCENĘ #1 | TEATR INACZEJ

wieczór teatralny 

ZOBACZYMY

Idę. Idę. Patrzę. Ja - oni, oni - Ja. Ja... idę... przez świat. Idę przez oczekiwania społeczne, przez miłość, politykę. Idę przeze mnie i przez niezrozumienie. Idę i patrzę.

Przedmiotem spektaklu jest człowiek ruchu, inaczej zwany człowiekiem informacji, człowiekiem dostatku, wreszcie człowiekiem sukcesu. Sukces przestaje być stanem idealnym, zmysłową utopią. Sukces przybiera postać połykającej samą siebie kreatury. Kreatura ma wyraźnie zaznaczone tępe spojrzenie, zautomatyzowany sposób poruszania i bezwiedne myśli. Łatwo rozpoznać ją po zapętlonym trybie funkcjonowania. Nigdy nie patrzy w lustro.

Stawiamy pytanie o przewartościowanie, niedowartościowanie i samo w sobie wartościowanie. Czy jesteśmy szczęśliwi? Czemu wybraliśmy taką, a nie inną strukturę społeczną? Czego nam potrzeba i jaka jest istota?

Scenariusz: Marta Paleczna

Reżyseria: Adrian Luzar

Występują: Antonina Kaliciak, Marta Paleczna, Katarzyna Pawłowska, Piotr Bartha, Marcin Łoza, Mateusz Rumiński

Premiera czerwiec 2021

Czas trwania spektaklu: 30 minut

ZOBACZ -Wernisaż wystawy Darii Ireny Górniewskiej

Po zakończeniu spektaklu „zobaczymy” zapraszamy w dalszą podróż w poszukiwaniu znaczeń ukrytych za tekstem Marty Palecznej poprzez fotografie autorstwa Darii Ireny Górniewskiej. Zdjęcia są rezultatem kreatywnego spotkania fotografki i aktorów, w którym przekraczając granice słów odnaleźliśmy obrazy. Poszukiwanie to miało charakter dalece

wybiegający poza ramy sztuki wizualnej, stając się przestrzenią do ekspresji emocji i duchowej wyprawy w głąb siebie. W tę samą transcendentalną podróż chcemy teraz zabrać naszych widzów. Rozglądajcie się uważnie. Sedno może być wszędzie.

Daria Irena Górniewska - artystka fotografka młodego pokolenia - ur. 30 lipca 2001 roku w Ciechanowie. Zajmuje się fotografię kreacyjną oraz fotografią emocjonalną. W roku akademickim 2021/2022 studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera oraz Studium Fotografii ZPAF. Laureatka tegorocznej edycji „Wystaw się w CSW” oraz zwyciężczyni Nagrody Publiczności, autorka wystawy „Płynę”, pomysłodawczyni wielu projektów artystycznych.

DOBRY WIECZÓR TO MY!  - projekcja video zarejestrowanego spektaklu

W nielegalnej klinice eutanazji na życzenie spotyka się pięcioro młodych ludzi. Ofiarę przemocy w rodzinie, młodego erotomana, absolwentkę szkoły katolickiej, blogerkę modową z Rosji i pechowego dilera łączy wspólna wizja - by cudzymi rękami odebrać sobie życie. W asyście wybuchowego doktora i niemej pielęgniarki pacjenci na chwilę przed zabiegiem wdają się w burzliwą dyskusję, rozważając wszystkie „za” i „przeciw” zabiegu. Im mniej dzieli bohaterów od śmierci, tym więcej w nich szczerości, a w pomieszczeniu – napięcia i wątpliwości. Czy konfrontacja z równie nieszczęśliwymi rówieśnikami będzie miała wpływ na decyzje pacjentów?

Losy Laury – jednej z bohaterek sztuki – inspirowane są prawdziwymi historiami 20-letniej Holenderki i 24-letniej Belgijki, które poddały się eutanazji z powodu depresji. W pierwszym przypadku lekarze stwierdzili, że liczne zaburzenia dziewczyny są nieuleczalne, a trauma po latach molestowania seksualnego zbyt silna. W drugim świat usłyszał: „Nie miałam wyboru. Gdybym miała wybór, wybrałabym życie, byle tylko było do zniesienia. Robiłam wszystko, co tylko mogłam. Nie udało się”.

Scenariusz i reżyseria: Adrian Luzar

Występują: Antonina Kaliciak, Marta Paleczna, Katarzyna Pawłowska, Kasandra Zawal, Piotr Bartha, Marcin Łoza, Mateusz Rumiński

Premiera 7 kwietnia 2019

Czas trwania spektaklu: 80 minut

O Teatrze Inaczej

Teatr studencki założony przez grupę studentów-pasjonatów w październiku 2018 roku. Debiutancką sztuką teatru był spektakl "Dobry wieczór, to my!", którego premiera odbyła się 7 kwietnia 2019 roku w Warszawie. W czerwcu 2021 roku premierę miał kolejny spektakl Teatru pt. "zobaczymy". Oba spektakle zdobyły odpowiednio w 2019 i 2021 roku Grand Prix oraz Nagrody Publiczności Festiwalu Teatrów Studenckich „START”. „Dobry wieczór, to my!” znalazł się także w programie Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena, a „zobaczymy” wśród spektakli przeglądu artystycznego Brodnicka Uczta Teatralna 2021. Do tej pory ze swoimi spektaklami Teatr wystąpił na wielu krajowych scenach m.in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Kielcach oraz w Środzie Wielkopolskiej. Grupę tworzą osoby pomiędzy 21, a 30 rokiem życia, dla których teatr jest największą pasją. Teatr finansuje się ze środków własnych.

O założycielu Teatru Inaczej

Adrian Luzar – reżyser, scenarzysta, dawniej dziennikarz filmowy; absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2016 - 2018 związany z Teatrem Polonistyki UW, dla którego wyreżyserował spektakl „Do Kurortu!”, wyróżniony na 3. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Blackout. Reżyser i autor scenariusza filmu krótkometrażowego „Niespodzianka” pokazywanego m.in. w konkursie głównym Chorwackiego Festiwalu Filmów Jednominutowych. Jeden z organizatorów wydarzenia społeczno–artystycznego „Sąd nad Pałacem” (we współpracy z Teatrem Studio i projektem Plac Defilad). Reżyser i scenarzysta filmu krótkometrażowego „Drugi pokój” zrealizowanego w ramach Projektu Herbert, wspólnej inicjatywy Teatru Polonistyki UW i Klubu Filmowego im. Jolanty Słobodzian. Twórca scenariusza do filmu krótkometrażowego „Syn” wyprodukowanego dla Fibaro z udziałem aktora Michała Koterskiego.

Projekt #studenci_na_scene 

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BILET NORMALNY

    20,00 zł
    Podatek: Zawiera VAT8%
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page