top of page

sob., 28 maj

|

Teatr Druga Strefa

STUDENCI NA SCENĘ #3 | TEATR HYBRYDY

WYSPA ORCHIDEA na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza

Sprzedaż biletów zakończona
Zobacz inne wydarzenia
 STUDENCI NA SCENĘ #3 | TEATR HYBRYDY
 STUDENCI NA SCENĘ #3 | TEATR HYBRYDY

Czas i lokalizacja

28 maj 2022, 20:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

STUDENCI NA SCENĘ #3 | TEATR HYBRYDY

WYSPA ORCHIDEA

W 100. rocznicę urodzin wybitnego dramaturga i poety Tadeusza Różewicza, patrona roku 2021, Teatr Hybrydy UW przygotował spektakl „Wyspa Orchidea” na podstawie jego twórczości, głównie fragmentów niezwykle osobistej książki „Matka odchodzi”, nagrodzonej Nagrodą Literacką “Nike” w 2000 r.

Akcja spektaklu toczy się na śródziemnomorskiej wyspie, na którą przybywa młody poeta szukający natchnienia i spokoju. Pod dachem rozpalonej od słońca tawerny–hotelu toczy rozmowy z jego właścicielką. Nie jest, jak zakładał, jedynym gościem. Zatrzymała się tam również kobieta z małym dzieckiem. Obserwując relację między nimi, przypomina sobie własne dzieciństwo, dorastanie i dom rodzinny. Późnym wieczorem udaje się na spacer na nadbrzeże, gdzie znajduje samotną walizkę. Jej zawartość okaże się wszystkim tym, co pozostało w pamięci poety, a od czego chciał się wyzwolić.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Jakub Motyka

Na podstawie Tadeusz Różewicz Matka Odchodzi

Muzyka: Dominika Świątek

Realizacja i montaż wideo: Łukasz Kałuża, Renata Kiciak

Realizacja nagrań w plenerze: Tomasz J. Motyka

Realizacja i montaż dźwięku: Tomasz J. Motyka

Obsada: Jakub Ferek, Aleksandra Rykowska, Agnieszka Śnieżko, Zoja Iheme

Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z najstarszych teatrów studenckich w Polsce, istnieje od końca lat 50. XX wieku. Reaktywowany na Uniwersytecie Warszawskim w 2005 r. Jest kulturalnym i ideowym kontynuatorem legendarnych Hybryd założonych w 1957 r., z których wywodzą się Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Urszula Dudziak, Krzysztof Komeda i wielu innych.W zespole działają studenci, doktoranci i absolwenci UW oraz innych uczelni. Teatr ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli i koncertów, wiele nagród i wyróżnień, kilkaset występów w kraju i za granicą w teatrach, ośrodkach kultury, muzeach, na festiwalach i przeglądach. Prowadzi na UW zajęcia w ramach przedmiotu ogólnouniwersyteckiego „Teatr”, organizuje wyjazdy warsztatowe i integracyjne oraz spotkania z twórcami kultury. Honorowy patronat nad Teatrem sprawuje Jego Magnificencja Rektor UW, a jego współtwórcą i dyrektorem jest Maciej Dzięciołowski.

Premiera 1 kwietnia 2022 

Czas trwania spektaklu: 60 minut

Projekt #studenci_na_scene 

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BILET WSTĘPU

    25,00 zł
    Podatek: Zawiera VAT8%
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page