top of page

czw., 14 lip

|

Teatr Druga Strefa

TERESKA K. | #polacyrobiateatr | PREMIERA!!!

“Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym” Jan Paweł II

Brak dostępnych biletów na wydarzenie
Zobacz inne wydarzenia
TERESKA K. | #polacyrobiateatr | PREMIERA!!!
TERESKA K. | #polacyrobiateatr | PREMIERA!!!

Data wydarzenia

14 lip 2022, 20:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

#minifest #niemawyjscia #polacyrobiateatr2022 #premiera #zamknieciefestiwalu

Mangrova Teatro, Turyn / WŁOCHY

TERESKA K. 

Kolejka za chlebem, kolejka za mięsem, kolejka za papierem toaletowym. Szary człowiek stoi za drugim szarym człowiekiem. Zakupy pierwszej potrzeby, a czasem wymarzony cel, na który odkładałeś miesiącami, czekają daleko za zakrętem ulicy. Codzienność w PRL, której nikt nie wspomina z sentymentem. Staliśmy tak jeden za drugim, smutni, zmęczeni, bez nadziei na lepszą przyszłość, bez marzeń.

Tereska K. była inna. Wiedziała, że gdzieś tam jest lepszy świat, w którym ludzie są weseli, sklepy pełne towarów, a ulice wypełniają radosne okrzyki dzieci spacerujących w kolorowych, pięknych ubrankach. Tereska K. marzyła i nie traciła nadziei, że kiedyś ten świat zobaczy, że będzie szczęśliwa, że spełni swoje marzenia. Przyszła Solidarność, która po raz pierwszy przyniosła realną szansę na zmianę i ucieczkę od zatęchłego socjalizmu. Tereska K. nie rozumiała tych politycznych przepychanek i zawiłości, to był świat dorosłych. Pewnego szarego październikowego wieczora wszystko się zmieniło. Nastąpił cud, który przewartościował myślenie całego umęczonego narodu, a Teresce K. dał cel, do którego będzie teraz dążyć ze wszystkich sił, o którym będzie marzyć z całego, dziecięcego serca. Największym marzeniem Tereski K. jest od dzisiaj wyjazd do Rzymu, aby spotkać i dotknąć Papieża Polaka. Marzy aby otrzymać błogosławieństwo od samego Jana Pawła II.

Mangrova Teatro przeniesie nas do realiów PRL, gdzie proste dzisiaj marzenie dziecka o zagranicznym wyjeździe i spotkaniu swojego „idola” było prawdziwym wyzwaniem. Poznamy tajemnice Tereski K. zdradzane podczas sesji z psychoterapeutą. Poznamy jej miłosne zauroczenia oraz prześledzimy drogę do spełnienia jaj największego, życiowego marzenia. Celem autorów nie będzie jednakże pokazanie nam żmudnego zbierania pieniędzy na wyjazd czy zmagań w biurze paszportowym. Historia Tereski K. będzie próbą odpowiedzi na pytanie co pozostało dzisiaj w sercach Polaków z nauk i kultu Jana Pawła II. Czy poza setkami pomników, portretów i relikwii nadal w sercach Polaków znajdziemy miłość do polskiego papieża, którą zobaczymy w Teresce K.? Co pozostało z tamtej nadziei i szalonego wręcz entuzjazmu? Na te pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi...

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Beata Dudek i Davide Capostagno

Premiera:  14 lipca 2022 Teatr Druga Strefa

Czas trwania spektaklu: 60 minut

Spektakl dla widzów 15+

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Miasto st. Warszawa

Festiwal #polacyrobiateatr jest realizowany w ramach zadania  publicznego pod nazwą "Teatr Druga Strefa Społeczna Instytucja Kultury  2019-2022"

Powiedz o nas znajomym

bottom of page