top of page

sob., 28 wrz

|

Teatr Druga Strefa

TRZY SIOSTRY – POZA CZASEM | The Mirror of Stage | Edynburg

Spektakl w cyklu #PolkiRobiąTeatr #PolacyRobiąTeatr

TRZY SIOSTRY – POZA CZASEM | The Mirror of Stage | Edynburg
TRZY SIOSTRY – POZA CZASEM | The Mirror of Stage | Edynburg

Czas i lokalizacja

28 wrz 2024, 19:00 CEST

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

O wydarzeniu

KUP BILET!

TRZY SIOSTRY – POZA CZASEM | The Mirror of Stage | Edynburg 

W wyniku kolejnych lockdownów i pracy zdalnej wszyscy tkwimy zamknięci w domach z rodziną, z którą czasem kiepsko się dogadujemy. Podobnie jak trzy siostry, bijemy się z myślami, rozpamiętujemy dawne lub wymyślamy przyszłe rozmowy z “nieobecnymi” ludźmi. Czy te rozmowy odbywają się w czasie rzeczywistym czy raczej są tylko wspomnieniami tego, co minęło, swoistymi seansami spirytystycznymi z duchami przeszłości, a może projekcjami rozmów, które chciałoby się odbyć? Zamknięcie trzech sióstr i ciągłe konfrontowanie się z duchami nieobecnych mężczyzn doprowadza do czegoś nieoczekiwanego. Siostry toczą między sobą spory, różnice charakterów powodują konflikty, jednak wspierają się wzajemnie w ciężkiej drodze oczyszczenia, przepracowania traum i konfrontacji z duchami przeszłości. Czy jednak oczyszczenie i zerwanie z przeszłością faktycznie nastąpi?

W zakresie kostiumów i scenografii w spektaklu zastosowano stylizację steampunkową. Subkultura ta rozgrywa się, jak wiadomo, w alternatywnej rzeczywistości epoki wiktoriańskiej i ta właśnie alternatywność wiąże się z główną ideą adaptacji Czechowowskich Trzech Sióstr. Co więcej, inspirowana XIX w. moda steampunkowa bardzo dobrze nawiązuje do klasycznych aspektów postaci z oryginalnego tekstu, ale jednocześnie pozwala na ich unowocześnienie w inscenizacji Trzy Siostry – Poza Czasem. Mówi się, że akcja Steampunk rozgrywa się w przeszłości, która nigdy się nie wydarzyła, i przyszłości, której nigdy nie będzie. To stwierdzenie rezonuje ze światem wykreowanym w spektaklu.

The Mirror of Stage/Lustro Sceny to dwujęzyczny (angielsko-polski) zespół teatralny z siedzibą w malowniczej stolicy Szkocji – Edynburgu. Misją zespołu jest promocja wielokulturowego, różnorodnego teatru, nastawionego na nowatorskie adaptacje klasyki. Poprzez teatr budują i wzmacniają dialog kulturowy pomiędzy społecznościami polską i brytyjską. Ponadto promują polskie dziedzictwo kulturowe wśród społeczności brytyjskiej oraz tworzą przestrzeń na kultywowanie polskiej kultury i języka wśród polskich emigrantów, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i dzieci.

Adaptacja: Pat Zajac, Ewa Żabińska, Beata Furgalska

Reżyseria: Łukasz Fijał

Konsultacja artystyczna i dramaturgiczna: Kate Diuk

Obsada: Pat Zajac, Joanna Mogilnitskiy, Marta Mazur

Głosy z offu: Marcel Borowiec, Aleksander Fiałek, Jarosław Szwec, Łukasz Fijał, Jarosław Ciepichał, Albert Opolski

Muzyka: Marcel Borowiec

Kositumy: Mr B. Atelier / Pat Zajac

Spektakl pokazywany w ramach cyklu #Polacyrobiąteatr #Polkirobiąteatr

Teatr Druga Strefa jedyny teatr w Polsce od 2018 roku cyklicznie   prezentuje spektakle robione przez Polskie artystki i Polskich artystów mieszkających na stałe poza Polską.

Czas trwania 60 minut  | Kategoria wiekowa 15+

Premiera: 18 lutego 2022, Sikorski Polish Club, Glasgow, Scotland

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa w ramach realizacji zadania publicznego "Teatr Druga Strefa 2024 - Premiery, Spektakle, Wydarzenia"

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page