top of page

czw., 08 lip

|

Teatr Druga Strefa

W GŁOWIE W | #polacyrobiateatr #fest2021

Mangrova Teatro | WŁOCHY

Sprzedarz zakończona
Zapraszamy na inne spektakle
W GŁOWIE W | #polacyrobiateatr #fest2021
W GŁOWIE W | #polacyrobiateatr #fest2021

Czas i lokalizacja

08 lip 2021, 20:00 – 21:00

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

#niemawyjscia #polacyrobiateatr #fest2021

W GŁOWIE W

Każdy, kto zna dramat „Wariat i zakonnica” wie, że jest on już wystarczająco energiczny, psychodeliczny i żywiołowy. A co, jeśli dodamy do tego włoski temperament? Wtedy otrzymamy spektakl inspirowany sztuką Witkacego, czyli „W głowie W”. Dzieło stworzone przez wybitnego Davide Capostagno przedstawia wewnętrzną podróż oszalałego wizjonera Mieczysława Walpurga - Rossiego. W swojej interpretacji Davide wzbogacił główną postać o zawód aktora i reżysera teatralnego. Dzięki temu nabrała ona jeszcze większej głębi, a pojawiające się alter ego zyskały na wyrazistości.

Ponadto spektakl „W głowie W” autorstwa Davide Capostagno dla urozmaicenia i wzmocnienia doświadczenia – wykorzystuje projekcje video. Na ekranie pojawią się alternatywne osobowości Mieczysława, czyli francuski psychoanalityk Gruen oraz niemiecki psychiatra Burdygiel. Tak jedno, jak i drugie alter ego idealnie dopełnia całość fabuły (nie raz całkowicie zmieniając jej przebieg). Podczas spektaklu żywi aktorzy nawiązują dialog i wchodzą w interakcje z postaciami na ekranie, co jest idealnym przedstawieniem tego, co dzieje się w umyśle Walpurga – Rossiego.

Warto też zaznaczyć, że mimo inspiracji sztuką Witkacego – dzieło Davide Capostagno nie jest kopią. Nie znajdziemy tutaj wielu wyrazistych i zawiłych zagadnień filozoficznych, które były znakiem rozpoznawczym spektaklu „Wariat i zakonnica”. Zamiast tego możemy dać się wprowadzić w świat przepełniony ironią i autoironią narcyzmu, nawykami i obsesjami typowymi dla świata artystycznego a w szczególności teatralnego.

To, co skrywa się „W głowie W” ciężko opisać słowami – to po prostu trzeba przeżyć!

Reżyseria i opracowanie dramatu Davide Capostagno

Obsada: Beata Dudek i Davide Capostagno

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Bilety

  • BILET NORMALNY

    30,00 zł
    Podatek: Zawiera VAT
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page